Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Dursun Özbek'ten Sneijder itirafı: Mayıs ayında...

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yeni transfer Mariano'nun imza töreninde geçtiğimiz günlerde sözleşmesi feshedilen Wesley Sneijder hakkında açıklamalar yaptı.

Galatasaray Başkanı Özbek, yeni transfer Mariano'nun imza töreninde Sneijder ile ilgili gelen soruya cevap verdi.

Başkan Özbek: "Wesley verdiği hizmetler için kendisine teşekkür ediyorum. Hayatın gerçeği. Hiçbir şekilde bunu farklı yorumlamamak lazım. Wesley'in çok güzel hatıraları var. Bu tek taraflı alınmış bir karar değil. Mayıs ayında konuşulan ayrılık kararı detayların halledilmesi için bugüne gelmiştir. G.Saray'ın antrenörü istedi, istemedi diye yorum yapmak yanlış. Kariyer planlamaları çerçevisinde ayrılık kaçınılmaz olur." dedi.

"20 MİLYON EURO TAZMİNAT ÖDER"

Dursun Özbek; "Sneijder'in 2 sene önce yapılmış sözleşmesinde "Türkiye'de başka bir takıma giderse 20 milyon euro tazminat öder" madde vardı zaten. Sözleşme o şekilde kaldı. Hiçbir teknik direktör "Ben bu oyuncuyu istemiyorum" diyemez. Sporcuların yaşantılarında kariyer planlamaları olur. Karşılıklı görüşmeler çerçevesinde bu karar alınmıştır. "Tudor istemedi, gönderdiler gibi" şeklinde lanse etmek yanlış. Galatasaray'da böyle bir şey olmaz."

Skorer