Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi belli oldu

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turundaki rakibi belli oldu.

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turundaki rakibi İsveç ekibi Östersunds oldu.

İlk maç 13 Temmuz'da İsveç'te, rövanş ise 20 Temmuz'da İstanbul'da oynanacak.

Östersunds'un kadro değeri 2 milyon 350 bin euro

1996 yılında kurulan Östersunds, devam eden İsveç Ligi'nde 21 puanla 3. sırada yer alıyor, maçlarını 5092 kişilik Jamtkraft Arena'da oynuyor. İsveç'in Östersund şehrinin nüfusu 44 bin kişi. Yani Türk Telekom Stadyumu'nun kapasitesinden daha az. Graham Potter'ın teknik direktörlüğünü yaptığı Östersunds'un kadro değeri ise 2 milyon 350 bin euro.

Geçtiğimiz sezonu 8. sırada bitiren Östersunds, İsveç Kupası'nı kazanarak UEFA Avrupa Ligi'ne katılım hakkı kazandı.

İŞTE 1. ÖN ELEME EŞLEŞMELERİ:

Maccabi Tel-Aviv - Tirana

Kairat Almaty - Atlantas

Beitar Jerusalem - Vasas

Ordabasy - Siroki Brijeg

Crvena zvezda - Floriana

Valletta - Folgore

Ventspils - Valur Reykjavík

St Johnstone - Trakai

Odd - Ballymena United

Shakhtyor Soligorsk  - Sūduva

Mladost Lucani - Inter Bakü 

Chikhura Sachkhere - Altach

Fola Esch - Milsami Orhei

Partizani - Botev Plovdiv

UE Santa Coloma - Osijek

Zaria Balti - FK Sarajevo

Bala Town - Vaduz

VPS Vaasa  - Olimpija Ljubljana

Connah's Quay Nomads - HJK Helsinki

SJK Seinäjoki - KR Reykjavík

Shirak - Gorica 

Zirä - Differdange

Vojvodina - Ružomberok 

Slovan Bratislava - Pyunik 

Rabotnicki - Tre Penne

Rangers - Progrès Niederkorn

Domžale - Flora Tallinn

Crusaders - Liepāja 

Nõmme Kalju - B36 Torshavn 

Levadia Tallinn - Cork City

Dacia Chisinau - Shkëndija

Levski Sofia  - Sutjeska

Irtysh Pavlodar - Dunav Ruse

Jagiellonia Białystok - Dinamo Batumi

Željezničar - Zeta

AEK Larnaca - Lincoln 

Midtjylland - Derry City

Dinamo Minsk - NSÍ Runavík

Ferencváros - Jelgava

Lyngby - Bangor City

Trenčín - Torpedo Kutaisi

Lech Poznan  - Pelister

Mladost Podgorica - Gandzasar-Kapan

Videoton - Balzan

AEL Limassol - St Joseph's

Skënderbeu - Sant Julià

Haugesund - Coleraine

Stjarnan - Shamrock Rovers

IFK Norrköping - Prishtina

AIK - KÍ Klaksvík