Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Karabükspor'da Zoran Barisic dönemi

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor, Avusturyalı teknik direktör Zoran Barisic ile sözleşme imzaladı.

 Antalya'daki Hotel Su'da gerçekleştirilen imza töreninde konuşan  Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Hikmet Feridun Tankut, Barisic ile 1,5  yıllığına anlaştıklarını belirtti.

Igor Tudor ile yolların zorunlu şekilde ayrıldıktan sonra geçen yıl  araştırdıkları hocalarla yeniden iletişime geçtiklerini anlatan Tankut, Barisic  ile Antalya'da dün akşam buluştuklarını ve uzun bir görüşmeden sonra her konuda  anlaştıklarını kaydetti.

Önlerinde önemli bir Antalyaspor maçı olduğuna dikkati çeken Tankut,  "Kendisine 'Hayırlı uğurlu olsun' diyorum. Antalya maçında Barisic tribünde  olacak. Futbolcu arkadaşlarla bir toplantı yaptım. Onlarla da gerekli görüşmeleri  yaptım. Bu maçta oyunumuzu oynayıp 3 puan ile ayrılmayı hedefliyoruz. Kulübümüz  kişilere bağımlı değildir. Hocalar, futbolcular, başkan ve yöneticiler gidecek  ama Karabükspor kurumsal bir yapı olarak yoluna devam edecektir." diye konuştu.

Kardemir Karabükspor'un ilgisini duyduktan sonra bir saniye  düşünmediğini dile getiren Barisic de "Karabükspor'un kuvvetli bir takım olduğunu  biliyorum. Buraya kadar iyi bir sezon geçirdi. Bundan sonra da böyle olacağını  düşünüyorum. Tudor ne bıraktıysa aynen devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Toplantıya futbol şube sorumlusu Tolga Gül de katıldı.