Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Mourinho: Ajax Avrupa Ligi'nde olmayı hak etmiyor

Manchester United'ın teknik direktörü Jose Mourinho, UEFA Avrupa Ligi finalinde karşılaşacakları Ajax hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Jose Mourinho'dan Ajax yorumu! UEFA Avrupa Ligi finalinde karşılaşacakları Ajax finali öncesinde konuşan Manchester United teknik direktörü Jose Mourinho, ''Ajax, Avrupa Ligi'nde olmayı hak etmiyor. Çünkü onlar Şampiyonlar Ligi takımı'' sözlerini kullandı.

24 Mayıs tarihinde Stockholm'da karşılaşacak olan Manchester United - Ajax maçı hakkında konuşan Portekizli teknik direktör, ''Ajax, Şampiyonlar ligi takımı. Şampiyonlar Ligi'nden geldiler, kesinlikle Avrupa Ligi takımı değiler. Bunu kabul etmiyorum'' dedi.

''BİR TAKIM İKİ TURNUVADA OLMAMALI''

Avrupa Ligi için de konuşan Mourinho, ''Bir takım aynı sezon içinde iki tane organizasyonda oynamamalı. Eğer elenirlerse evine dönmeli. Avrupa Ligi, elenince gidilecek bir yer olmamalı. Avrupa Ligi, Avrupa Ligi'ne gitmeyi hak edenler takımlar ile olmalı. Aynı bizim gibi. Biz, geçen sezon ligi 5. bitirdik ve buraya katılmayı hak ettik. Sezonun başından beri bu turnuvadayız ve şu an olduğumuz yer için mücadele ettik'' şeklinde konuştu.

SON 5 AYDA 37 MAÇ

5 ayda 37 maça çıktıklarını hatırlatan Mourinho, ''Bizim en büyük problemimiz çok fazla maça çıkmak. Son 5 ayda oynadığımız maç sayısı, normal bir takımın tüm sezonda oynadığı maç sayısı ile aynı. Zlatan Ibrahimovic, Marcos Rojo, Ashley Young ve Rojo hazır olsa bizim için daha iyi olurdu ama yine de hazırız'' sözlerini kullandı.