Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Yıldız futbolcunun babasından transfer itirafı: Galatasaray...

Gomis ve Belhanda’yı bitiren Galatasaray, Maicon’da da mutlu sona çok yaklaştı. Brezilyalı stoperle her konuda anlaşan Galatasaray, Sao Paulo’yla da artık ödeme planı üzerinde konuşuyor, hafta içinde bu transferin resmileşmesi bekleniyor.

Geride bıraktığımız sezon en büyük sıkıntıyı savunmada yaşayan Galatasaray, stoper bölgesine iki takviye birden yapmaya karar vermişti. Yönetim, bu oyunculardan biri için kesenin ağzını sonuna kadar açacak yani nokta atışı sıfır riskli bir isim alacak. Tüm bu planlar doğrultusunda, Maicon transferi artık bitime aşamasında.

Daha önce 2 kere Brezilya’ya giden ve Sao Paulo kulübüyle görüşen sportif direktör Cenk Ergün, 1.91’lik futbolcuyla her konuda anlaştı. 28 yaşındaki defans oyuncusunu 3 yıllık sözleşme teklifiyle ikna eden Galatasaray, Sao Paulo ile yapılan pazarlıklarda da 7 milyon Euro noktasında buluştu. Artık Brezilya kulübüyle ödeme planı üzerinde konuşuluyor. Kısa zamanda tüm pürüzlerin giderilmesi bekleniyor.

B planı Acerbi

Sao Paulo’da hocası Rogerio Ceni ile problemler yaşadığı için kesin olarak ayrılmaya karar veren Maicon, geçen yaz 12 milyon Euro’ya Porto’dan transfer edilmişti. Galatasaray, Maicon transferini hafta içinde resmiyete dökmek istiyor. Eğer dev stoperin transferinde son dakika sürprizi yaşanırsa, rota yeniden Sassuolo forması giyen Francesco Acerbi’ye ödenecek.

‘Evet, kulüpler görüşüyor’

Fanatik’e konuşan Maicon’un babası Maurides Roque, transferin detaylarını açıklamak istememesine rağmen işin kulüplere kaldığının mesajını verdi. Roque, “Sao Paoulo’nun Maicon konusunda Galatasaray’la yaptığı görüşmelerin sürdüğünü biliyorum. Ancak başka takımlar da var. Kulüplerin anlaşması halinde oğlum tekrar Avrupa’ya gelebilir. Ancak son karar elbette Sao Paulo’nun çünkü 3 yıl daha sözleşmesi bulunuyor” ifadesini kullandı.

Devrede de istenmişti

Sezonun devre arasında Galatasaray Yönetimi, Maicon transferinde somut hamleler atmış ancak kulübü Sao Paulo bonservis bedeli olarak 8 milyon Euro’yu peşin isteyince iş olmamıştı. Aslan, yaklaşık 6 ay sonra Igor Tudor’un ısrarları üzerine bu kez transferi bitiriyor.