Fenerbahçe'de Valbuena ve Giuliano bilmecesi!

Valbuena'nın çıkışı Aykut Kocaman'ı sevindirirken Başakşehir'in kanatlarına önlem alabilmek adına Valbuena'yı da yedekte bırakmak planlar arasında. Giuliano ile hücum gücü artsa da Sambacı'nın sakatlıktan yeni çıkması eksi hanesinde. Kocaman, Giuliano'yu kadroya alacak ama ilk 11 soru işareti.

Sarı-lacivertli takım için ligin kırılma maçlarından biri de bu hafta oynanacak. Lider Medipol Başakşehir'in sahasındaki maçta F.Bahçe zirveden kopmamak adına kazanmak zorunda! Hem Abdullah Avcı, hem de Aykut Kocaman bu taktik yarış için harıl harıl çalışırken F.Bahçe cephesinde iki kritik soru var! Valbuena ve Giuliano'nun durumu...

Başakşehir belki de ligin kanatlardan en iyi hücum eden takımı. Bu bölgeden gelecek ataklar, Kocaman'ın en çok üzerinde durduğu konu... Bunu aşmak adına savunmaya yönelik hamleler de düşünen Aykut Hoca, Valbuena'da kaldı... Son haftalarda Valbuena'nın performansı da isteği de Kocaman'ın olumlu notları ile karşılandı.

Top kayıpları olsa da Fransız yıldızın skora katkısı ve kazandırdığı duran toplar ve de bunlardaki etkisi Kocaman'ın artı hanesine yazdığı detaylar. Ancak savunmadaki zaafları da Valbuena'nın eksi hanesindekiler... Henüz Kocaman bu konuda kararını vermiş değil. Özellikle maçın ilk yarısında oyunu tutmak ve geri düşmemek üzerine plan yapan Aykut Kocaman'ın kararsız kaldığı konuların başında Valbuena geliyor.

2 İDMAN VAR

Kararsız kalınan ikinci oyuncu... Sakatlıktan çıktı ama tam olarak hazır durumda değil Giuliano. Sarı-lacivertlilerin hücumdaki en önemli dinamiği olan Sambacı Başakşehir savunmasını ve orta sahasını tedirgin edecek. Fakat her konuda durum değerlendirmesi yapan Kocaman, oyuncunun sakatlıktan yeni çıkmasını da göz ardı etmiyor.

Giresun maçında Giuliano'yu az da olsa ısındırmak isteyen Aykut Hoca bu isteğini gerçekleştiremedi. Giuliano'nun kadroda olması kesin... Maça kadar da bugünden itibaren takımla 2 idmana çıkabilecek. Ancak sertlik derecesi yüksek geçmesi beklenen maç için Kocaman, Giuliano'yla ilgili ilk 11 kararını netleştirmedi.

Vatan