Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Asamoah transferi Donk ve De Jong'un takımdan ayrılmasına bağlı!

Asamoah haricindeki isimlere kapıyı kapatan G.Saray Başkanı, ara transfer için bugün Hırvat teknik adamla bir araya gelecek ve “Birini elden çıkarmadan yeni bir oyuncu almayalım” diyecek.

Sezon başında10 transfere imza atarak Galatasaray takımını yeniden inşa eden yönetim, Ocak ayı için yabancı transferinde tek hamle yapacak. Şu anda kadrosunda lisansı çıkarılmayan Nigel De Jong ile birlikte 15 yabancı futbolcusu bulunan sarı kırmızılılarda başkan Dursun Özbek, Asamoah dışındaki isimlere kapıyı şimdilik kapattı!

16 YABANCI OLUYOR

Asamoah transferinin bitirilmesini Tudor gibi çok isteyen başkan Özbek, bu oyuncunun alınması halinde yabancı defterini şartlı olarak durduracak. Juventus’un, Ganalı oyuncuyu vermesi halinde kontratlı 16 lejyoner oyuncusu olacak olan Galatasaray’da başkan Özbek, Tudor’a, “Artık göndermeden almayalım. Statüye uyalım. Birini elden çıkarmadan yeni bir oyuncu hamlesi yapmayalım” diyecek.

Bu durumda, Ocak ayında De Jong ve Donk dışında sürpriz bir lejyoner gidip kontenjan boşalmadan yabancı transferi yapılmayacak. Özbek, bu nedenle Tudor’dan yerli isimlere yönelmesini istedi.

Asamoah’ı kadroya katması halinde TFF’ye en fazla 14 yabancı oyuncu bildirme hakkına sahip olan sarı kırmızılılarda Donk taca çıkacak.

Kaynak: Hürriyet