06 Aralık 2021 09:57 | Son Güncelleme: 06 Aralık 2021 10:05

''Türk futbolunda gençlere değer verilmiyor''

Konyaspor’un forvet oyuncularından Erdon Daci, Lig Radyo'ya özel açıklamalarda bulundu.

Konyaspor’un forvet oyuncularından Erdon Daci, sezon başında sürpriz bir şekilde Belçika 2. Lig ekiplerinden Westerlo'ya transfer olmuştu. Yeni takımıyla çıktığı 10 maçta 6 gol atıp şampiyonluğa oynayan takımına çok önemli katkı sağlayan 23 yaşındaki futbolcu, Lig Radyo'da Zen Poliklinik Saç Ekim Merkezi'nin sunduğu Mixed Zone programında ayrılık sürecine dair çarpıcı ifadeler kullandı.

'AYRILMAYI DÜŞÜNMEMİŞTİM'

Konyaspor'dan ayrılmayı hiç ummadığını ifade eden Erdon, "Transferin bitmesine az kala bana 'Gidebilirsin' dediler. Çok üzüldüm, şaşırdım. Çünkü böyle bir şeyi beklemiyordum. Sonrasında Hasan Çetinkaya ile görüştük ve önüme böyle bir seçenek çıktı. İyi ki de böyle olmuş. Şu anda çok mutluyum. Benim için hayırlısı buymuş. Konya benim ikinci evim tabii ki. Ama Türkiye'de maalesef şunu öğrendim ki gençlerin işi çok zor. Bana hep kızıyorlar her konuşmamda Aykut Kocaman'ı övüyorum diye. Çünkü o bana güvendi ve şans verdi, ben de neler yapabileceğimi gösterdim. Geçen sezon da Galatasaray 'a karşı 2 gol attım ama sonrasında hiç şans bulamadım. Zaten bulamayacağımı da anlamıştım’ dedi.

TÜRKİYE’DE MAALESEF GENÇLERİN YERİ YOK

‘Türk futbolculara, özellikle de gençlere tek bir tavsiyem var’ diyen Daci, şunları kaydetti: ‘Mutlaka ve mutlaka Avrupa'yı düşünsünler. Takım fark etmez. Avrupa futboluyla Türkiye'yle arada bu kadar fark olmasının nedeni gençlere değer verilmemesi" dedi ve ekledi: "Bu yüzden genç futbolcuların çabuk çabuk Avrupa'ya gitmeleri gerekiyor. Gençlerin öncelikli olduğu futbol mantaliteleri gerekiyor. Westerlo'da durum aynen bu şekilde. Türkiye'de ise maalesef gençlerin yeri yok”

Diğer Haberler

KONYA 2021, 5. İSLAMİ DAYANIŞMA OYUNLARI
Ümraniyespor isim ve forma sponsorluğu anlaşması imzaladı
''Zor günlerden Şenol Güneş ile çıktım''
Abdülkerim Bardakcı transferi için beklenen açıklama İlhan Palut'tan!
CANLI DİNLE
DAKİKA SKOR