Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

UEFA Süper Kupa sahibini buldu

Liverpool Chelsea Süper Kupa finalini kim kazandı? Dünya üzerinde binlerce kişi tarafından heyecanla izlenen Liverpool-Chelsea Süper Kupa finali sahibi belli oldu. Liverpool, İstanbul'da oynanan Süper Kupa Finali'nde Chelsea'yi penaltılarla sonucunda mağlup etti ve kupanın sahibi oldu.

Liverpool Chelsea Süper Kupa finalini kim kazandı? Liverpool Chelsea maçı kaç kaç bitti? soruları 14 Ağustos Çarşamba akşamı oynanan karşılaşmanın ardından aratılmaya başladı. UEFA Süper Kupa'da Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile Avrupa Ligi şampiyonu Chelsea karşı karşıya geldi. Vodafone Park'ta oynanan karşılaşmada Liverpool, Chelsea'yi penaltı atışları sonucunda 5-4 mağlup ederek kupayı kazandı. Chelsea mücadelenin 36. dakikasında Olivier Giroud'nun golüyle öne geçti. Golün asistini yapan isim ise Pulisic oldu.

14 YIL SONRA AYNI SENARYO

2005 yılında Liverpool ve Milan arasında oynanan Şampiyonlar Ligi fi nalinde Liverpool, 3-0 geriye düşmüştü. İngiliz ekibi önce 3-3’ü yakaladı ve ardından da penaltılarla şampiyonluğa ulaştı. O karşılaşma Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaydı. Dünkü ise Vodafone Park’ta... Ama sonuç yine değişmedi. Kırmızılar, yine penaltılarla İstanbul’da bir kupa kaldırdı. Dünya İstanbul’daki fi nali izledi. Tam 215 ülke, dev mücadeleyi naklen yayınladı. UEFA’nın internet sitesinden yapılan paylaşımlarla da İstanbul’un tarihi ve turistik yerleriyle ilgili bilgi verildi. Liverpool’un Müslüman yıldızı Mohamed Salah, Türk futbolseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Salah, “Gerçekten İstanbul bizim için çok özel” diye konuştu.

HER ŞEY HARİKAYDI

UEFA Başkanı Ceferin, “Mükemmel bir stat. Organizasyon harika. Hükümet, hükümet yetkilileri, polis görevini harika yapıyor. Türkiye her türlü organizasyonu rahatlıkla yapabilecek bir ülke” dedi. Bu arada mücadele öncesinde sergilenen folklor oyunları ve miniklerin seslendirdiği anlamlı şarkı, herkesten tam not aldı. pabilecek bir ülke” dedi. Bu arada mücadele öncesinde sergilenen folklor oyunları ve miniklerin seslendirdiği anlamlı şarkı, herkesten tam not aldı.

Normal süresi 1-1 ve uzatma dakikaları 2-2 biten muhteşem finalde kazananı penaltılar belirledi. 

KAZANANI PENALTILAR BELİRLEDİ

Liverpool, penaltı atışlarında Chelsea'ye 5-4'lük üstünlük sağladı ve UEFA Süper Kupa'nın sahibi oldu.