Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

''UEFA'nın bize 2+1 yıl ceza verme yetkisi vardı''

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Spor Kulübü Kasım Ayı Olağan Divan Toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştiriliyor.
 
Toplantı Eşref Hamamcıoğlu'nun başkanlığında başladı. Toplantıda Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile yönetim kurulu üyeleri tam kadro yer aldı.
 
Hamamcıoğlu Galatasaray - Fenerbahçe derbisi öncesinde vefat eden sarı-lacivertli taraftar Koray Şener için başsağlığı dileğinde bulundu. 
 
Başkan Cengiz'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

''Biz eşitlik istiyoruz''

Dünya çapında çok değerli bir marka olan hocamız Fatih Terim'e yapılan saldırıyı kınadık ancak sanırım anlamadılar (Fenerbahçe). İkinci Başkanı da muhatap almak istemedim.

İçeride ve dışarıda yapılan haksız eleştirilerin hepsine cevap veremeyiz. Benimle birlikte 40 hafta, rakibe 14 hafta. Dinamit atan maalesef rakip. Biz eşitlik istiyoruz.

''Tahkim'in bunu bozacağını düşünmüştük''

Biz tepki verdik. Tahkim Kurulu'na kendimizi yere düşürmeden, dik duruşumuzu bozmadan çok iyi bir savunma yaptık. Biz gücün aydınlık tarafındayız. Yaptığımız savunma ile Tahkim'in bunu bozacağını düşünmüştük.

''CAS'tan lehimize bir karar çıkacak''

CAS'tan lehimize bir karar çıkacak. Hiçbir endişede bulunmayın. Bizim argümanlarımız çok sağlam. UEFA'nın bize 2+1 yıl ceza verme yetkisi vardı. Devamlı olarak görüştük, dediler ki 'Sizi yeniden yargılayalım.' Biz buna da itiraz edip CAS'a başvurduk.