10 Mart 2021 12:25 | Son Güncelleme: 10 Mart 2021 12:32

Bakan Kasapoğlu: ''Kulüpler, statlardan sorumludur; mazereti olamaz''

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, spor medyası buluşmasında açıklamalar yaptı. Bakan Kasapoğlu, stat konusunda "Onca transferi yapan bir kulüp stada da gereken bakımı, ilgiyi ve itinayı göstermekle mükelleftir. Bunun mazereti olmaz" ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, toplantıda stat konusuna değindi ve "Onca transferi yapan bir kulüp stada da gereken bakımı, ilgiyi ve itinayı göstermekle mükelleftir. Bunun mazereti olmaz. Kimsenin Türk futbolunun imajına zarar verme hakkı yok. Kulüpler gerekirse zeminler için profesyonel yardım alacaklar" dedi. 

İşte Bakan Kasapoğlu'nun açıklamaları...

"Türk sporunun marka değerine, imajına hiçbir şekilde kimsenin zarar verme, yıpratma hakkı olmadığını düşünüyorum" diyen Bakan Kasapoğlu, "Futbolun üretkenliğinin konuşulması gerekirken başka konular konuşuluyor. Kişileri değil sistemi konuşmamız lazım. Türk futbolunda hep aynı konuları konuşup duruyoruz (hakemler). Futbolu kısır tartışmalardan daha öteye taşıma zaruretimiz var" dedi.

Sporculara olimpiyatlar öncesi verilen destekten bahseden Kasapoğlu, "Sporcularımızla irtibat halindeyiz. İnanıyorum ki en başarılı olimpiyatlardan birini geçireceğiz. Atıcılıktan yüzmeye kadar Türkiye’nin dört bir yanında iyiyi ve doğruyu ne kadar önemsersek, belki şimdi prim yapan konulara ne kadar az yer verirsek, olumsuzlukları da ortadan kaldırmış oluruz. Rekabet dostluğu engelleyen bir şey değil" ifadesini kullandı.

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları'nda ilk etabın galibi!
Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları Açılış Resepsiyonu Marmaris Kalesi’nde Yapıldı
Yılın ilk klasiklerinde 67. randevu
Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları Takvimi Belli Oldu
CANLI DİNLE
BAHİS MASASI
Sarper Can Ayaz